Івент-менеджер: особливості професії, або людина-свято

Незважаючи на те, що саме слово «івент-менеджер» здається чимось екстравагантним, ця професія далеко не нова і, як окремий вид, обособилась ще в кінці ХХ століття. Саме по собі поняття «івент-менеджер» складається з двох слів, запозичених з англійської мови, які в прямому сенсі означають «організатор заходу», що як найточніше відображає суть діяльності фахівця. 

Напевно кожен з нас хоча б раз у житті виконував його професійні обов'язки. Як саме? Приміром, займався організацією власного дня народження, продумував сценарій корпоративу чи влаштовував новорічну вечірку. Звичайно ж, все це було на рівні любителя, але все ж специфіка діяльності івент-менеджера полягає саме в тому, щоб докласти всіх зусиль для планування, організації і проведення свята, яке буде мати успіх. Як йому вдається справлятися з цим нелегким завданням? Хто може знайти себе в цій професії? Про це слід дізнатися детальніше…

Професійні якості event-менеджера

Незважаючи на те, що головне завдання івент-менеджера подарувати свято іншим, цю професію неможна назвати легкою, адже вона вимагає від людини повної самовіддачі, уваги і креативності. Такий фахівець повинен володіти рядом якостей, які допоможуть йому успішно справлятися зі своїми професійними обов'язками. До їх числа можна віднести пунктуальність, комунікабельність, кмітливість, проникливість і, звичайно ж, стресостійкість.

На що здатний кваліфікований організатор заходів

Досвідчений фахівець тонко вловлює всі бажання клієнта і прислухається до його думки. Однак якщо замовник до кінця сам в них не впевнений, він здатний делікатно направити хід думок клієнта в потрібне русло і допомогти йому визначитися. Крім того, професія event-менеджера зобов'язує бути на зв'язку 24 години в добу 7 днів в тиждень, що, погодься, досить-таки непросто. Адже в будь-який момент до нього можуть звернутися за допомогою, порадою чи з дорученням.

В арсеналі фахівця з організації заходів завжди є велика база надійних підрядників, які можуть взяти участь у підготовці та проведенні будь-якого торжества. Він може грамотно скомбінувати їх послуги, щоб вони гармонійно поєднувалися і доповнювали один одного, не вибиваючись із загальної концепції свята. При цьому найчастіше івент-менеджер, праця якого затребувана серед клієнтів, може одночасно займатися розробкою декількох проектів, що жодним чином не повинно вплинути на остаточний результат.

Головні обов'язки івент-менеджера

До головних обов'язків івент-менеджера належить не тільки продумування і втілення в реальність всіх організаційних моментів урочистості, але й абсолютний контроль виконання функцій всіх підрядників. Адже вони в комплексі складають один діючий механізм і, якщо хоч одна складова вийде з ладу, свято може бути безнадійно зіпсоване.

Крім того, кваліфікований організатор заходів повністю бере на себе комунікативний зв'язок з замовником: проводить зустрічі, веде переговори, дає консультації. Він завжди знаходиться в пошуку нових ідей, контактів, підрядників і йде в ногу з останніми модними тенденціями проведення та оформлення івентів. До всього іншого до переліку обов'язків представника зазначеної професії входить ще і ведення супровідної документації.

На закінчення можна сміливо сказати, що івент-менеджер – це людина, яка встигає завжди і скрізь! При цьому його головна мета – влаштувати грандіозне свято, яке стане для кожного його учасника незабутньою і феєричною подією. Повір, краще цього спеціаліста з таким складним завданням не впорається ніхто.